Komu można wydać dokumentację medyczną

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 23 czerwca 2020
Wydanie dokumentacji

Podmiot prowadzący dokumentację, zanim ją udostępni, powinien skorzystać z wszelkich rozsądnych środków w celu zweryfikowania tożsamości wnioskodawcy oraz potwierdzenia jego uprawnień, na które się powołuje. Jak to robić?

Dokumentacja medyczna zawiera dane szczególnie wrażliwe i z tego tytułu podlega wzmożonej ochronie przed ujawnieniem jej osobom nieuprawnionym. Uprawnienie do dokumentacji ma osoba, której dokumentacja ta dotyczy lub przez nią wskazana, a także inne osoby lub podmioty, których uprawnienie wynika bezpośrednio z przepisów, zwłaszcza ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, partner w Kancelarii Bogusiak Uzdrowska Kowalczyk Radcowie Prawni Sp. p. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Ma wszechstronną wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ, dokumentacji medycznej i praw pacjenta. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.
wiper-pixel