Jak zorganizować obieg dokumentacji medycznej

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 23 czerwca 2020
Obieg informacji

Upowszechnienie elektronicznej postaci dokumentacji medycznej otwiera drogę do usprawnienia wymiany dokumentacji i informacji o pacjencie między poszczególnymi podmiotami udzielającymi świadczeń zdrowotnych na potrzeby kontynuacji leczenia. Sprawdź, co się zmieni.

W celu uporządkowania kwestii obiegu i tworzenia dokumentacji w nowym rozporządzeniu o dokumentacji medycznej wskazano przede wszystkim, że w dokumentacji indywidualnej wewnętrznej wprowadza się wpis o wydaniu dokumentacji indywidualnej zewnętrznej (udostępnieniu jej za pomocą środków komunikacji elektronicznej).

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, partner w Kancelarii Bogusiak Uzdrowska Kowalczyk Radcowie Prawni Sp. p. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Ma wszechstronną wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ, dokumentacji medycznej i praw pacjenta. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.
wiper-pixel