Jak właściwie udostępniać dokumentację medyczną

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 23 czerwca 2020
Udostępnianie dokumentacji

Udostępnianie dokumentacji medycznej uregulowano w przepisach dwojako, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z elektroniczną dokumentacją medyczną czy z pozostałą dokumentacją (prowadzoną w postaci elektronicznej lub jeszcze – wyjątkowo – w postaci papierowej). Oto szczegóły.

Elektroniczną dokumentację medyczną, o której mowa w ustawie o SIM, udostępnia się na zasadach określonych w przepisach tej ustawy, za pośrednictwem Platformy P1. Udostępnianie pozostałej dokumentacji medycznej odbywa się na zasadach opisanych przede wszystkim w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, a jedynie uzupełniająco wspomnianych w rozporządzeniu o dokumentacji medycznej.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, partner w Kancelarii Bogusiak Uzdrowska Kowalczyk Radcowie Prawni Sp. p. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów z sektora ochrony zdrowia. Ma wszechstronną wiedzę i bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ, dokumentacji medycznej i praw pacjenta. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.
wiper-pixel