Etapowo zaczynają obowiązywać e-skierowania

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 29 lipca 2019
e-skierowania

Skierowanie na leczenie szpitalne i na niektóre badania wymienione w wykazie ministra zdrowia przybrały postać elektroniczną. Sprawdź, w jaki sposób kolejny etap informatyzacji usprawni pracę placówek medycznych.

Od kwietnia skierowania funkcjonują w dwóch postaciach – w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, co przewidziano w art. 59aa dodanym do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Obowiązkowo w postaci elektronicznej, za pośrednictwem Systemu Informacji Medycznej (SIM), są wystawiane skierowania dla świadczeń wskazanych w wykazie określonym w rozporządzeniu ministra zdrowia z 15 kwietnia 2019 r. w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej, dla których postać papierowa będzie dopuszczalna tylko pod warunkiem wystąpienia wyjątkowej okoliczności.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Od 2008 r. współpracuje z Kancelarią Fortak & Karasiński, zajmuje się głównie obsługą prawną podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Ma wszechstronną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.
wiper-pixel