E-dokumentacja - jakie masz obowiązki

Marzena Pytlarz

Autor: Marzena Pytlarz

Dodano: 29 lipca 2019
e-dokumentacja

Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej może się okazać dużym wyzwaniem, ponieważ nadal sporo placówek nie ma odpowiednich narzędzi ani zaplecza informatycznego. Przypominamy zatem, jakie masz obowiązki w tym zakresie.

Tworzenie i obsługa elektronicznej dokumentacji medycznej odbywają się zgodnie ze ściśle określonymi regułami, które przedstawiono w Polskiej Implementacji Krajowej HL7 CDA. Dokumenty tworzone przez lekarzy powinny być wystawiane w specjalnym formacie HL7. Standard ten pozwala m.in. na wymianę informacji dotyczących pacjentów między różnymi placówkami medycznymi.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marzena Pytlarz

Autor: Marzena Pytlarz

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.
wiper-pixel