Dostęp do e-dokumentacji - zalecenia unijne

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Dodano: 29 lipca 2019
dostęp do e-dokumentacji medycznej

Komisja Europejska wydała zalecenia, które mają ułatwić bezpieczny dostęp ponad granicami, przy pełnej zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Dowiedz się, w jaki sposób ten dokument zmieni sytuację w zakresie cyfrowego dostępu do e-dokumentacji na poziomie Europy.

Dostęp obywateli europejskich do e-dokumentacji medycznej w Europie jest różny w zależności od kraju. Niektórzy mają dostęp do części swojej e-dokumentacji na poziomie krajowym lub transgranicznym, ale nie wszyscy. Państwa UE już umożliwiają dostęp do niektórych elementów e-dokumentacji i ich wymianę ponad granicami. Od 21 stycznia 2019 r. obywatele Finlandii mogą przy użyciu e-recept kupować leki w Estonii, a luksemburscy lekarze wkrótce będą mieli dostęp do kartotek pacjentów z Czech.

Pozostało jeszcze 90 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.
wiper-pixel