Do katalogu e-dokumentów dołączą opisy badań

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 29 lipca 2019
e-opis badań

Obecnie trwają prace, aby do katalogu elektronicznej dokumentacji medycznej dołączył dodatkowy dokument w postaci opisu badań diagnostycznych. Umożliwi to sprawniejsze zaznajomienie się lekarza z dokumentacją medyczną pacjenta, a także przyspieszy proces udzielania świadczeń zdrowotnych. Poznaj szczegóły.

Wdrażanie elektronicznej dokumentacji medycznej jest realizowane na podstawie art. 13a ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia i rozporządzenia ministra zdrowia, które sukcesywnie kwalifikuje poszczególne rodzaje dokumentów do postaci elektronicznej. Docelowo ucyfrowienie obejmie wszystkie elementy dokumentacji, jednak proces ten w dużej mierze zależy od stopnia przygotowania świadczeniodawców.

Pozostało jeszcze 80 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Od 2008 r. współpracuje z Kancelarią Fortak & Karasiński, zajmuje się głównie obsługą prawną podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Ma wszechstronną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.
wiper-pixel