Kiedy jest możliwa kontrola bez zapowiedzi

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

Dodano: 22 maja 2019
Kontrola bez zapowiedzi

Po 1 czerwca możliwie będzie rozpoczęcie kontroli NFZ bez uprzedzenia. Wynika to ze zmian ustawowych, których wejście w życie może oznaczać więcej postępowań kontrolnych. Sprawdź, kiedy może dojść do takiej sytuacji.

Dotychczas zawiadomienie o kontroli następowało najpóźniej w chwili rozpoczęcia kontroli (§ 4 ust. 1 rozporządzenia ministra zdrowia z 15 grudnia 2004 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania kontroli przez podmiot zobowiązany do finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych). Po wprowadzeniu zmian, od 1 czerwca kontrola świadczeniodawcy, podmiotu uprawnionego w rozumieniu ustawy z 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych lub apteki będzie poprzedzona zawiadomieniem, które Prezes Funduszu będzie zobligowany przekazać najpóźniej w terminie 7 dni przed rozpoczęciem czynności kontrolnych.

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

radca prawny, prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Leks.Med. w Kielcach, specjalista z zakresu prawa medycznego, cywilnego i gospodarczego. Ma doświadczenie zdobyte w pracy na rzecz NFZ. Obecnie prowadzi obsługę prawną dla wielu podmiotów leczniczych. Ma doświadczenie w kontraktowaniu świadczeń NFZ, sporządzaniu umów, prowadzeniu sporów sądowych i postępowań sądowo administracyjnych.
wiper-pixel