Czy w placówce można używać kamer nasobnych

Aneta Naworska

Autor: Aneta Naworska

Dodano: 22 maja 2019
Kamera

Placówki medyczne coraz częściej korzystają z monitoringu wizyjnego, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Czy mogą jednak wyposażyć pracowników ochrony w kamery nasobne? Czy jest to zgodnie z RODO? Poznaj uregulowania prawne i planowane zmiany w tym zakresie.

Jeśli chodzi o monitoring, to dopiero w 2018 roku wprowadzono regulacje dotyczące tej formy kontroli. Regulacje objęły jednak jedynie kilka sfer, m. in. oświatę, jednostki samorządu terytorialnego i zakłady pracy. W zakresie dotyczącym pracowników wprowadzono art. 22 [2] Kodeksu pracy, który wskazuje, że: jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników lub ochrony mienia lub kontroli produkcji lub zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, pracodawca może wprowadzić szczególny nadzór nad terenem zakładu pracy lub terenem wokół zakładu pracy w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (monitoring).

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Aneta Naworska

Autor: Aneta Naworska

adwokat, specjalista z zakresu prawa medycznego oraz prawa gospodarczego. Specjalizuje się w zagadnieniach pomocy prawnej dla podmiotów leczniczych. Obsługuje dwa specjalistyczne szpitale, klinikę stomatologiczną oraz rehabilitacyjną. Jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa medycznego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła Podyplomowe Studia Prawa Podatkowego na UMK oraz Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Służby Zdrowia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.
wiper-pixel