Cyberbezpieczeństwo – poznaj nowe obowiązki

Dominika Tykwińska-Rutkowska

Autor: Dominika Tykwińska-Rutkowska

Dodano: 22 maja 2019
Bezpieczeństwo IT

Ustalenie wspólnych standardów cyberbezpieczeństwa nakłada nowe obowiązki na placówki medyczne. Podobnie, jak w przypadku RODO, konieczne będzie zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa współmiernego do poziomu ryzyka. Jakie rozwiązania będziesz musiał zastosować, aby nie narazić się na kary ze strony UODO?

Operatorami usług kluczowych (OUK) zgodnie z ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (dalej ustawa), są m.in. podmioty z sektora ochrony zdrowia. Identyfikacja operatorów usług kluczowych odbywa się w postępowaniu administracyjnym prowadzonym przed organem właściwym do spraw cyberbezpieczeństwa. W przypadku sektora ochrony zdrowia jest to minister zdrowia, chyba że chodzi o podmioty podległe ministrowi obrony narodowej lub przez niego nadzorowane. W tych przypadkach organem właściwym do spraw cyberbezpieczeństwa w sektorze ochrony zdrowia jest minister obrony narodowej.

Pozostało jeszcze 95 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Dominika Tykwińska-Rutkowska

Autor: Dominika Tykwińska-Rutkowska

Doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki, specjalista z zakresu prawa administracyjnego. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy prawa ochrony zdrowia, dostępu do informacji publicznej, ochrony danych osobowych. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych m.in. monografii pt. Transplantacja. Studium z prawa administracyjnego, licznych rozdziałów, artykułów i glos.
wiper-pixel