Opinie czytelników o magazynie „Zarządzanie placówką medyczną”


DANUTA TARKA, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im M. Kacprzaka w Płocku, lekarz internista:

W imieniu Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej mam przyjemność polecić magazyn „Zarządzanie placówką medyczną”. Kolejne wydania miesięcznika potwierdzają, że formuła pisma i jego tematyka są cennym uzupełnieniem piśmiennictwa zajmującego się ochroną zdrowia.

Przekrojowy charakter artykułów, które przygotowują eksperci oraz trafny i  praktyczny dobór tematów podnoszą rangę czasopisma, a także czynią z niego podręczny poradnik dyrektora, menedżera, kierownika.

Artykuły dotyczące zarządzania w ochronie zdrowia przygotowywane na podstawie aktualnej wiedzy medycznej przyciągają nie tylko lekarzy, pielęgniarki, diagnostów, ale także przedstawicieli innych  zawodów medycznych.

Polecając lekturę miesięcznika szerokiemu gronu odbiorców z satysfakcją przyznaję, że nasze stowarzyszenie współpracuje z redakcją serwisu i wspiera kolejne numery wiedzą i doświadczeniem naszych członków.

GRETA KANOWNIK, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, kierownik Działu Administracji Medycznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku:

Magazyn ,,Zarządzanie placówką medyczną’’ przekazuje istotne, wiarygodne i aktualne informacje wykorzystywane przede wszystkim przez kadrę zarządzającą podmiotami leczniczymi. Dodatkowo jest interesującym źródłem wiadomości popartym wiedzą praktyków, a także  inspiracją do pogłębiania wiedzy. Jest nieodzowną pomocą w niełatwej pracy menedżera, czyli zarządzaniu placówką.

Każda dawka specjalistycznej wiedzy jest obecnie na wagę złota. Ważne jest zatem, aby wiedza z danej dziedziny trafiała do kręgu zainteresowanych osób, które będą wiedziały, co zrobić z określonymi informacjami i jak je wykorzystać w praktyce.

Niezwykle pomocny jest tutaj magazyn „Zarządzanie placówką medyczną”, a przyszłość tego typu publikacji rysuje się bardzo dobrze. Coraz więcej osób poszukuje wiedzy tu i teraz, bez zbędnego marnowania czasu. W przypadku takich czasopism specjalistyczna wiedza jest aktualna w danym czasie, wzbogacana dodatkowo o fachowe opinie najlepszych ekspertów w danej branży.

JANUSZ ATŁACHOWICZ, doświadczony menedżer zarządzający placówkami medycznymi, uczestnik obrad okrągłego stołu w ochronie zdrowia:

Polecam magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” – korzystając z tych źródeł informacji można mieć pewność, że jest się na bieżąco, nie zostaje z tyłu za aktualnymi rozwiązaniami oraz ma się dostęp do doświadczeń praktyków związanych z organizacją i zarządzaniem podmiotami leczniczymi,

W zależności od upodobań klienta, zarówno informacje w formie druku, jak i online, są zawsze aktualne i odpowiadają na problemy, z jakimi mają do czynienia zarządzający wszystkich szczebli w podmiotach leczniczych.

Wskazanie podstaw prawnych opisywanych problemów jest dobrym wsparciem dla tych, którzy dopiero zaczynają funkcjonować w tym systemie. Rady praktyków umożliwiają skorzystanie z ich doświadczeń w celu rozwiązania problemów, z którymi ktoś już sobie poradził.

JERZY GRYGLEWICZ, wykładowca i lider projektu MBA – Uczelnia Łazarskiego w Warszawie:

Dynamicznie zmieniające się warunki funkcjonowania każdej placówki pozwalają odnieść sukces tylko tym, którzy mają wiedzę m.in. o sposobach rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Ponieważ polski system ochrony zdrowia jest coraz bardziej skomplikowany ze względu na wzajemne powiązania wielu podmiotów, tj. administracji publicznej i samorządowej, świadczeniodawców, pacjentów, płatników, producentów leków i wyrobów medycznych, magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” może mieć istotny wpływ na przybliżenie procesów zarządzania jednostkami ochrony zdrowia, zwłaszcza że autorami publikacji są eksperci, którzy mają dużą wiedzę i doświadczenie.

KRZYSZTOF BESTWINA, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie:

Magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” jest łącznikiem między doświadczonymi praktykami w zakresie szeroko pojętego zarządzania placówkami a kadrą, która na co dzień boryka się z problemami tych jednostek. Pragnę podkreślić, że dyrektorom szpitali brakuje partnerów do merytorycznej wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania swoimi placówkami. Często też samodzielnie poszukują możliwości wykorzystania skutecznych i sprawdzonych rozwiązań.

Jestem przekonany, że potrzeby menedżerów - z odpowiednio dobranym zakresem i jakością zaprezentowanego materiału oraz doskonałą organizacją i zaangażowaniem redakcji - wypełni magazyn „Zarządzanie placówką medyczną”.

RYSZARD OLSZANOWSKI, prezes Izby Gospodarczej Medycyna Polska:

Magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” to lektura, do której każdy menedżer powinien zaglądać. Dlaczego? Bo znajdzie w nich to, co w codziennej pracy jest mu najbardziej potrzebne. Dzięki temu będzie na bieżąco z przepisami, dowie się o praktycznych rozwiązaniach stosowanych w innych placówkach, pozna dobre praktyki, które może wdrożyć u siebie. Jeśli ma problem w najbardziej potrzebnych sprawach, może zajrzeć do bazy ponad 1000 porad. Pisma o takim profilu i w taki sposób zorganizowanego, nie ma na naszym rynku. Tego jestem pewien.

JAROSŁAW ROSŁON, dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, prezes Związku Pracodawców Podmiotów Leczniczych Samorządu Województwa Mazowieckiego:

Magazyn „Zarządzanie Placówka Medyczną” to nie tylko magazyn poradniczy, ale przede wszystkim doskonałe narzędzie dla każdego uczestnika rynku usług medycznych umożliwiające pogłębianie wiedzy dotyczącej zmian w systemie ochrony zdrowia. Praktyczne  spojrzenie wielu ekspertów i praktyków ułatwia zarządzanie placówką medyczną, znacząco pogłębia naszą wiedzę oraz pozwala na wzajemną wymianę poglądów. Czytając magazyn mam wrażenie, że rozstrzygane są w nim problemy, zanim jeszcze poznamy ich skutki. Wsparcie profesjonalnego czasopisma w tym zakresie jest ogromne.

PIOTR MIADZIOŁKO, dyrektor SPZOZ w Gostyniu, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych, wiceprzewodniczący Rady Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali:

Kiedy mówimy, że nasza wiedza jest wystarczająca, nawet nie przychodzi nam na myśl, jak bardzo się mylimy. Musimy wiedzieć, że człowiek uczy się całe życie. Gdy po raz pierwszy przeczytałem „Zarządzanie Placówką Medyczną”, napotkałem w nim wiele cennych wskazówek, które niejednokrotnie wykorzystałem podczas swojej pracy, które okazały się bardzo przydatne i pomocne. Z ogromną chęcią czytam każde wydanie magazynu. Znajduję z nim wiele aktualności z rynku usług medycznych, porad prawnych, interpretacji przepisów, rozporządzeń, zarządzeń, wskazówek i rad osób z branży, które rozwiązywały już wiele istotnych problemów w różny sposób. Wszystkim menedżerom podmiotów leczniczych szczerze polecam czasopismo „Zarządzanie Placówką Medyczną”. Jego lektura pomoże uzyskać wiele przydatnych informacji i nieustannie pogłębiać swoją wiedzę.

MAŁGORZATA ZAŁAWA-DĄBROWSKA, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Żoliborz:

Rekomenduję magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” jako godne zaufania medium, stanowiące kompendium wiedzy w zakresie finansów, prawa, administracji organizacji oraz kierowania ludźmi. Pełniąc funkcję dyrektora dużego podmiotu leczniczego z przyjemnością uczestniczę w licznych kongresach i konferencjach. Moja współpraca w tym zakresie z wydawnictwem „Wiedza i Praktyka” przebiegała bez zarzutu. Całokształt dotychczasowego współdziałania pozwala postrzegać magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” jako kompetentnego i fachowego partnera.

KRZYSZTOF MACHA, ekspert Pracodawców RP, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych:

Powtarzającym się elementem zmian w systemie ochrony zdrowia jest poprawa zarządzania. Jeśli uzmysłowimy sobie, że spośród 19,5 tys. placówek medycznych prawie 17 tys. to mniejsze podmioty prywatne, zrozumiemy, że lekarze stali się menedżerami placówek medycznych, nie mając do tego dostatecznych kwalifikacji. Konieczność uzupełniania wiedzy zarządczej i coraz częściej oczekiwane przejście do jej wyższego etapu,  przywództwa – to wyzwania najbliższej przyszłości. W tę lukę od wielu lat doskonale wpisuje się magazyn „Zarządzanie placówką medyczną”. Jestem za to wdzięczny redakcji.

ARKADIUSZ TRELA, ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, pełnomocnik oraz trener systemów zarządzania wg ISO w ochronie zdrowia:

Magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” w sposób kompleksowy łączy wiedzę fachową z praktycznym podejściem do najważniejszych obszarów funkcjonowania placówek medycznych.

Wyselekcjonowane, zawsze aktualne i bogate merytorycznie artykuły pozwalają zdobyć nie tylko nową wiedzę, ale również poznać najlepsze praktyki stosowane w różnych placówkach medycznych. Poruszane przez uznanych ekspertów tematy dotyczące bieżących problemów i planowanych zmian w ochronie zdrowia dostarczają gotowych rozwiązań, a wywiady z przedstawicielami władz czy wybitnymi menedżerami niejednokrotnie pozwalają poznać nowy punkt widzenia.

PIOTR GLEN, administrator bezpieczeństwa informacji:

Czasopismo w rzeczowy i praktyczny sposób przedstawia ważne i bieżące tematy oraz problemy dotyczące ochrony zdrowia. Krótko i na temat wyjaśnia są dylematy, pytania i kwestie związane z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed jednostkami ochrony zdrowia. Jest bardzo pomocne w organizacji pracy i procedur oraz w zarządzaniu placówką medyczną.

MACIEJ ŁOKAJ, radca prawny, specjalista w zakresie obsługi prawnej podmiotów wykonujących działalność leczniczą:

W codziennej pracy każdego menedżera niezwykle ważna jest możliwość szybkiego dotarcia do potrzebnych informacji oraz maksymalna praktyczność proponowanych rozwiązań określonych problemów. Dlatego serdecznie polecam magazynu „Zarządzanie placówką medyczną”, który w obu wskazanych wcześniej aspektach niewątpliwie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających menedżerów.

PIOTR JANISZEWSKI, radca prawny, doświadczony administrator bezpieczeństwa informacji, uczestnik inspekcji oraz postępowań administracyjnych prowadzonych przez GIODO:

Serdecznie polecam Państwu magazyn „Zarządzanie placówką medyczną” jako wiarygodne źródło praktycznych porad z zakresu ochrony zdrowia, opracowanych zgodnie z najnowszymi przepisami. Jest to ogromna baza wiedzy - ponad 1000 artykułów - która jest przydatna w codziennej pracy każdego menedżera.

DAMIAN KONIECZNY, adwokat, specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym, współpracownik Biura Prawnego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku:

Polecam lekturę magazynu „Zarządzanie placówką medyczną”. Jest to nowoczesne i rzetelne źródło wiedzy na temat zmian zachodzących w polskim systemie ochrony zdrowia. Ułatwia również osobom zarządzającym podmiotami leczniczymi wymianę wzajemnych doświadczeń i podejmowanie właściwych decyzji w codziennej pracy.

WOJCIECH KRÓWCZYŃSKI, właściciel firmy konsultingowej specjalizującej  się we wdrażaniu standardów bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych oraz optymalizacji kosztów funkcjonowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą:  

Zarządzanie placówką medyczną wymaga ciągłego poszukiwania informacji, które zmniejszą niepewność prowadzenia działalności leczniczej. Koszty dostępu do wiedzy na temat zmian w funkcjonowaniu struktur instytucjonalno-prawnych, zasad zawierania kontraktów oraz ich egzekwowania można znacznie obniżyć przez stały dostęp do bieżących zasobów czasopisma „Zarządzanie placówką medyczną”, dostępnych również na stronie zpm.wip.pl. Dzięki ich wykorzystaniu można ograniczyć ryzyko strat związanych z niepewnością w zakresie zmian instytucjonalnych i podnieść jakość udzielanych świadczeń leczniczych.

ANNA ZUBKOWSKA-ROJSZCZAK, adwokat, prowadzi m.in. sprawy z zakresu prawa medycznego:

W świecie dynamicznie zmieniających się przepisów wiedza o zmianach i praktyczne informacje, w jaki sposób je interpretować, są niezbędne każdemu, kto bezpiecznie i profesjonalnie chce prowadzić placówkę medyczną. „Zarządzanie placówką medyczną” w przystępny sposób pozwala zapoznać się z prawnymi zagadnieniami i opiniami ekspertów.

ANNA BŁAŻEJCZYK, prawnik, były pracownik Ministerstwa Zdrowia:

Placówki medyczne są przede wszystkim miejscami, gdzie pacjenci poszukują pomocy i rozwiązania swoich problemów zdrowotnych. Pamiętajmy jednak, że od menedżerów i zarządzających tymi placówkami zależy w dużej mierze styl udzielania tej pomocy i odbiór placówki przez pacjenta. To właśnie skuteczność w zarządzaniu jest jednym z filarów właściwego funkcjonowania placówki medycznej jako miejsca przyjaznego pacjentom, które udziela świadczeń zdrowotnych i miejsca pracy dla personelu medycznego oraz gracza na rynku usług medycznych.
"Zarządzanie placówka medyczną" to kompendium wiedzy i porad dla wszystkich menedżerów, którzy na co dzień sprostać muszą wymaganiom często zmieniającego się prawa oraz elastycznie dostosowywać funkcjonowanie swoich placówek do tych zmian. Aktualne informacje oraz fachowość porad to największe atuty czasopisma.

 

Jeśli jesteś prenumeratorem „Zarządzania placówką medyczną” i chcesz wyrazić swoją opinię na temat przydatności porad naszych ekspertów w Twojej codziennej pracy, prześlij ją na adres e-mail: zpm@wip.pl.