Pracownicy to nasza największa wartość

Niektóre z naszych specjalności są unikatowe w skali województwa oraz kraju. Jesteśmy jednym z czterech ośrodków w Polsce, który uczestniczy w serwisie replantacyjnym dla amputacji rąk. Nie byłoby to możliwe bez zespołu zaangażowanych, wysokiej klasy specjalistów - rozmowa z drem n. med. KONRADEM JAROSZEM, dyrektorem SPSK nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie.

Kierownictwo SPSK nr 1 dba nie tylko o inwestycje i rozwój placówki, ale także o podnoszenie kwalifikacji kadry medycznej i prowadzenie działalności naukowo-badawczej. Co udało się dotąd zrealizować?

Trudno wymienić wszystkie realizowane projekty, bo mamy ich wiele. Chciałbym się skoncentrować na kilku przykładach. Bierzemy udział w realizacji międzynarodowego projektu pt. „Pomerania regionem modelowym ds. współpracy terytorialnej w zakresie badań przesiewowych noworodków”. Współpracujemy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym, Kliniką Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego oraz z Uniwersytetem w Greiswaldzie, Zakładem Radioizotopów naszego szpitala oraz Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie. Celem projektu jest prowadzenie badań w kierunku wrodzonej niedoczynności tarczycy, fenyloketonurii oraz mukowiscydozy. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z Programu INTERREG IV A, ze środków UE.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Zarządzanie placówką medyczną
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Zarządzanie placówką medyczną

ZOBACZ OFERTĘ