Lekarz kontraktowy odpowie nie tylko za błędy w sztuce

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 7 października 2014
  Lekarz kontraktowy odpowie nie tylko za błędy w sztuce

W umowie kontraktowej należy precyzyjnie unormować sposób i zasady wykonywania umowy, w tym opisać obowiązki lekarza. Wszelkie nieprecyzyjne zapisy mogą w przyszłości skutkować innym zakresem odpowiedzialności, niż strony miały na myśli, nawiązując współpracę.

Powszechnie przyjmuje się dwie zasadnicze formy zatrudnienia lekarzy w podmiotach leczniczych: umowę o pracę oraz umowę cywilnoprawną. Obecnie coraz częściej lekarze zatrudniani są właśnie na podstawie umowy cywilnoprawnej, przy czym w przypadku wykonywania przez lekarza zawodu w ramach praktyki lekarskiej umowa z podmiotem leczniczym uzyskuje w praktyce miano tzw. umowy kontraktowej.

Pozostało jeszcze 96 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Od 2008 r. współpracuje z Kancelarią Fortak & Karasiński, zajmuje się głównie obsługą prawną podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Ma wszechstronną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.
wiper-pixel