Ubezpieczyciel może domagać się dokumentacji

Anna Zubkowska-Rojszczak

Autor: Anna Zubkowska-Rojszczak

Dodano: 24 kwietnia 2014
Ubezpieczyciel może domagać się dokumentacji

W interesie placówki medycznej oraz pracujących w niej lekarzy jest przyjęcie procedury przekazywania pacjentom wyników badań, nawet, jeśli nie będą wykazywać zainteresowania ich odbiorem.

Przepisy nie precyzują jednoznacznie, że istnieje obowiązek przekazywania pacjentowi nieodebranych wyników badań. Część lekarzy, a także osób zarządzających placówką medyczną uważa, że skoro pacjent wykonał badanie, to w jego interesie jest odebrać wyniki badania. Pogląd taki uzasadniają koniecznością zachowania tajemnicy lekarskiej, gdyż wyniki badania przekazane telefonicznie lub pocztą mogą trafić do osoby nieuprawnionej.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Anna Zubkowska-Rojszczak

Autor: Anna Zubkowska-Rojszczak

Adwokat, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła też Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Praktykę zarządzania ochroną zdrowia przez jednostki samorządu terytorialnego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Doradza podmiotom prowadzącym działalność leczniczą. Ukończyła aplikację prokuratorską i reprezentuje klientów również w sprawach karnych.
wiper-pixel