Nie każdy zbiór danych podlega rejestracji u GIODO

Agnieszka  Sieńko

Autor: Agnieszka Sieńko

Dodano: 13 marca 2014
  Nie każdy zbiór danych podlega rejestracji u GIODO

Wykaz osób upoważnionych do przetwarzania dokumentacji nie podlega rejestracji u GIODO, gdyż nie ma żadnej cechy pozwalającej na odnalezienie konkretnej osoby.

Zakaz przetwarzania danych wrażliwych, w stosunku do podmiotów wykonujących działalność leczniczą, jest przełamany ujętym w art. 27 ust. 2 pkt 7 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (dalej u.o.d.o.) wyjątkiem dopuszczającym przetwarzanie danych wrażliwych, jeśli jest ono prowadzone w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych lub leczenia pacjentów przez osoby trudniące się zawodowo leczeniem lub świadczeniem innych usług medycznych, zarządzania udzielaniem usług medycznych i są stworzone pełne gwarancje ochrony danych osobowych.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Agnieszka  Sieńko

Autor: Agnieszka Sieńko

radca prawny, specjalista prawa ochrony zdrowia, jest także pracownikiem naukowo - dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenia zawodowe zdobywała jeszcze w Branżowej Kasie Chorych dla Służb Mundurowych, w Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, wreszcie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej.
wiper-pixel