Umowy na wystawianie recept można aneksować

Anna Zubkowska-Rojszczak

Autor: Anna Zubkowska-Rojszczak

Dodano: 13 grudnia 2013
Fotolia_34373212_Subscription_Monthly_XL

Narodowy Fundusz Zdrowia złagodził zasady wystawiania recept. Nie będzie już karać bez przeprowadzenia uprzedniej kontroli w placówce, ani za wystawienie recepty na lek refundowany pacjentowi nieubezpieczonemu.

Departament Gospodarki Lekami Narodowego Funduszu Zdrowia wydał komunikat dotyczący aneksowania umów upoważniających do wystawiania recept na refundowane leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne. Komunikat jest istotny dla tych podmiotów, które zawarły umowy na podstawie zarządzenia nr 25/2012/DGL prezesa Funduszu z 30 kwietnia 2012 r. w sprawie wzoru umowy upoważniającej do wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych przysługujące świadczeniobiorcom. Ze względu na protesty środowiska lekarskiego to zarządzenie zostało zmienione.

Pozostało jeszcze 72 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Anna Zubkowska-Rojszczak

Autor: Anna Zubkowska-Rojszczak

Adwokat, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła też Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Praktykę zarządzania ochroną zdrowia przez jednostki samorządu terytorialnego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Doradza podmiotom prowadzącym działalność leczniczą. Ukończyła aplikację prokuratorską i reprezentuje klientów również w sprawach karnych.
wiper-pixel