Jak ustalać wynagrodzenie pracowników

Sebastian Kryczka

Autor: Sebastian Kryczka

Dodano: 21 lipca 2020
Ustalanie wynagrodzenia

Wraz ze zmianą sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych i kwoty bazowej, pojawiły się wątpliwości, czy wraz ze wzrostem kwoty bazowej zmieniły się współczynniki pracy. Oto odpowiedzi.

Sposób ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne i pracowników działalności podstawowej, innych niż pracownicy wykonujący zawody medyczne, zatrudnionych w podmiotach leczniczych uregulowano w ustawie z 8 czerwca 2017 r. Ustawa doczekała się już dwóch nowelizacji. Ostatnią zmianę wprowadzono 19 lipca 2019 r. Wysokość kwoty bazowej ustalono na 4.200 zł. Wysokość współczynnika pracy stosowanego przy ustalaniu najniższego wynagrodzenia zasadniczego jednak się nie zmieniła.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Sebastian Kryczka

Autor: Sebastian Kryczka

prawnik, absolwent Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii (Zakład Prawa Pracy) Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2002 roku zajmuje się problematyką prawa pracy i zagadnieniami związanymi z działalnością kontrolno-nadzorczą sprawowaną przez Państwową Inspekcję Pracy. Współpracował m.in. z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Dolnośląską Komisją Ochrony Pracy. Jest m.in. współautorem komentarza do Kodeksu pracy, autorem komentarza do ustawy o PIP i komentarzy do kilkunastu rozporządzeń wykonawczych do Kodeksu pracy.
wiper-pixel