Co uproszczono w rozliczeniach z NFZ

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

Dodano: 21 lipca 2020
Rozliczenia

Na okres pandemii COVID-19 Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadził specjalne mechanizmy rozliczania kontraktów i m.in. uproszczoną sprawozdawczość. Czy jest to korzystne dla wszystkich świadczeniodawców, w tym tych, którzy zaprzestali udzielania świadczeń? Oto szczegóły nowych rozwiązań.

Mechanizm rozliczania świadczeń wprowadzony na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia z 14 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej ma na celu utrzymanie płynności finansowej świadczeniodawców w okresie pandemii COVID-19. Umożliwia on rozliczanie umowy na świadczenia zdrowotne bez sprawozdawczości, na podstawie rachunku wystawionego poza szablonem do 10. dnia po zakończonym okresie rozliczeniowym, obejmującego kwotę transzy miesięcznej.

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

radca prawny, prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Leks.Med. w Kielcach, specjalista z zakresu prawa medycznego, cywilnego i gospodarczego. Ma doświadczenie zdobyte w pracy na rzecz NFZ. Obecnie prowadzi obsługę prawną dla wielu podmiotów leczniczych. Ma doświadczenie w kontraktowaniu świadczeń NFZ, sporządzaniu umów, prowadzeniu sporów sądowych i postępowań sądowo administracyjnych.
wiper-pixel