Co się zmieni w opiece psychiatrycznej

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Dodano: 21 lipca 2020
Pacjent

Uproszczenie i zwiększenie dostępu do podstawowych świadczeń psychiatrycznych dla pacjentów oraz wprowadzenie standardu wymagań jakościowych w opiece psychiatrycznej dzieci i młodzieży – to najważniejsze zmiany, które nastąpią w systemie ochrony zdrowia psychicznego. Co jeszcze wynika z tej reformy?

Trwa reforma systemu ochrony zdrowia psychicznego. Zmiany mają objąć trzy obszary: opiekę dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, a także opiekę nad osobami uzależnionymi. Ma to poprawić dostęp do opieki psychiatrycznej blisko miejsca zamieszkania pacjenta lub właściwej opieki w sytuacjach wymagających szybkiej interwencji oraz zapewnić specjalistyczną opiekę w ośrodkach przygotowanych do realizacji świadczeń dla dzieci i młodzieży wymagających długotrwałego i specjalistycznego leczenia.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.
wiper-pixel