Ograniczone zasoby sprzętu: jak postępować

Agnieszka  Sieńko

Autor: Agnieszka Sieńko

Dodano: 23 czerwca 2020
Respirator

W stosunku do chorych na COVID-19 w wielu krajach świata trzeba było podejmować niełatwe i niepopularne decyzje terapeutyczne. Powodem takiej sytuacji są ograniczenia w dostępności do sprzętu wspomagającego oddychanie, a szczególnie respiratorów. Jak zatem ma postąpić lekarz, podejmując decyzję o tym, kogo leczyć?

Przebieg choroby w licznym odsetku przypadków doprowadza do konieczności stosowania oddechu wspomaganego lub zastępczego. Na tle tego obszaru terapii w wielu miejscach, w których SARS-CoV-2 zbierało i zbiera najobfitsze żniwo, lekarze stawali przed dramatycznym wyborem, kogo podłączyć do respiratora.

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Agnieszka  Sieńko

Autor: Agnieszka Sieńko

radca prawny, specjalista prawa ochrony zdrowia, jest także pracownikiem naukowo - dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Doświadczenia zawodowe zdobywała jeszcze w Branżowej Kasie Chorych dla Służb Mundurowych, w Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, wreszcie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej.
wiper-pixel