Czy można żądać zmniejszenia rat leasingu

Jakub Niemiec

Autor: Jakub Niemiec

Dodano: 23 czerwca 2020
Leasing

Leasingobiorcy aparatury medycznej ponoszą koszt zapłaty rat wynagrodzenia za sprzęt, którego w czasie epidemii koronawirusa nie mogą używać. W takiej sytuacji leasingodawca może albo domagać się zapłaty, albo zgodzić się na renegocjację umowy. Rozsądny przedsiębiorca wybierze drugie wyjście, aby nie utracić kontrahenta i móc kontynuować zwykłą współpracę po powrocie do normalności.

Pojawienie się wirusa SARS-CoV-2 postawiło społeczeństwo i gospodarkę w rzeczywistości, której we współczesnej historii nikt nie znał ani której nikt się nie spodziewał. W różnych relacjach gospodarczych wymaga to – w najlepszym razie – zmiany zasad, według których funkcjonują. W przypadku wielu umów jedna ze stron ma ograniczoną możliwość wykonywania swoich obowiązków umownych, o ile całkowicie nie zostaje pozbawiona tej możliwości. Wobec zakazu prowadzenia określonych rodzajów działalności leczniczej niektóre podmioty lecznicze czasowo utraciły źródło dochodu.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Jakub Niemiec

Autor: Jakub Niemiec

aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, pracuje w SMW Legal Stolarski, Majewski i Współpracownicy Kancelaria Radców Prawnych sp.p., zajmuje się praktyką zamówień publicznych, świadczy doradztwo prawne w tej dziedzinie oraz bierze udział w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą, prowadzi obsługę prawną przedsiębiorców w zakresie kontraktów i rozwiązywania sporów
wiper-pixel