Jakich błędów nie popełnić podczas ewakuacji

Anna Słowińska

Autor: Anna Słowińska

Dodano: 26 maja 2020
Ewakuacja

W placówkach medycznych może zajść niekiedy konieczność ewakuacji pacjentów, personelu medycznego lub osób odwiedzających. Powodami mogą być pożar, informacja o podłożonym ładunku wybuchowym czy inne katastrofy. Dowiedz się, jakich błędow nie popełnić podczas ewakuacji.

Odpowiedzialność za zarządzanie podmiotem leczniczym, w tym również za bezpieczeństwo pacjentów i personelu, ponosi kierownik, najczęściej jest to dyrektor szpitala (art. 46 ust. 1 ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej).

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Anna Słowińska

Autor: Anna Słowińska

prawnik, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych "Prawa i Wolności człowieka" zorganizowanych przez Instytut Nauk Prawnych PAN i Helsińską Fundacje Praw Człowieka. Autorka i współautorka kilkuset artykułów i kilku publikacji książkowych z zakresu tematyki prawa pracy, bhp, ochrony zdrowia, praw człowieka. Założycielka Fundacji Lepsze Prawa Człowieka działającej w obszarze ochrony Praw Człowieka, która m.in. monitoruje przestrzeganie bhp przez podmioty lecznicze. Brała udział w wielu programach badawczych mających na celu ocenę przestrzegania Praw Człowieka w polskim i europejskim wymiarze sprawiedliwości m.in. court watch. Monitorowała przestrzeganie Praw Człowieka osób pozbawionych wolności w zakładach karnych w Polsce i w Europie, Brała także udział w spotkaniach w ramach wizyty studyjnej w Strasburgu z grupą polskich sędziów mających na celu analizę orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, i udział w rozprawie przed ETPCz.
wiper-pixel