RODO a dane osobowe lekarzy stażystów

Aneta Moskal-Kluska

Autor: Aneta Moskal-Kluska

Dodano: 30 października 2019
Lekarze starzyści

Zawody lekarza i lekarza dentysty są zawodami regulowanymi, na które ustawodawca nałożył obowiązek ustawicznego kształcenia. Jedną z form szkolenia specjalistycznego prowadzonego w ramach odbywanej przez lekarza specjalizacji jest staż kierunkowy. Okazuje się jednak, że ta forma szkolenia w praktyce budzi wiele wątpliwości prawnych w obszarze ochrony danych osobowych. Sprawdź, jak zatem postępować.

Zdarza się, że podmiot leczniczy, w którym lekarz odbywa szkolenie specjalizacyjne nie może zapewnić w ramach swojej struktury organizacyjnej realizacji całego programu specjalizacji. Wówczas jest zobowiązany pomóc lekarzowi, kierując go do innego podmiotu leczniczego, w którym wymagany fragment programu specjalizacji jest możliwy do realizacji. Jak zatem wygląda wymiana danych osobowych między podmiotami leczniczymi uczestniczącymi w organizacji takich staży i co zrobić, aby przekazywanie danych osobowych lekarzy stażystów odbywało się zgodnie z RODO?

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Aneta Moskal-Kluska

Autor: Aneta Moskal-Kluska

prawnik, inspektor ochrony danych w sektorze zdrowia, absolwent studiów podyplomowych na kierunku „Inspektor ochrony danych” w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Warszawie, audytor wewnętrzny normy ISO 27001
wiper-pixel