Co oznacza wina anonimowa, gdy dojdzie do szkody

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Dodano: 30 października 2019
Odpowiedzialność za błędy medyczne

Instytucja winy anonimowej będzie odgrywała coraz większą rolę i coraz częściej będzie wykorzystywana w cywilnych procesach medycznych przez świadomych swych praw pacjentów. Co to oznacza dla placówek medycznych?

Dzięki coraz większej świadomości praw samych pacjentów w ostatnich latach obserwujemy wzrost liczby spraw cywilnych wnoszonych przeciwko placówkom medycznym o odszkodowania za uszczerbki na zdrowiu nabyte podczas diagnozowania lub leczenia. Potencjalny pacjent już wie, że zasada primum non nocere obowiązuje nie tylko lekarzy, lecz także placówki medyczne świadczące usługi zdrowotne.

Pozostało jeszcze 96 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.
wiper-pixel