Listy kolejkowe – kiedy stracisz środki z NFZ

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

Dodano: 26 września 2019
Kolejka przyjęć

Jeśli w trakcie tzw. czynności sprawdzających kontroler NFZ stwierdzi, że nie przekazałeś listy oczekujących, fundusz będzie miał możliwość potrącenia nienależnych środków finansowych, które otrzymałeś. Sprawdź, co się zmienia w zakresie ogólnych warunków umów.

Ustawa z 21 lutego 2019 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tzw. ustawa kontrolna) wprowadziła rewolucyjne zmiany w zakresie uprawnień kontrolnych NFZ. Zmieniono kompetencje do przeprowadzania kontroli z dyrektorów oddziałów wojewódzkich na rzecz prezesa NFZ oraz korpusów kontrolerów. Efektem tych zmian jest wydanie rozporządzenia ministra zdrowia z 11 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, które obowiązuje od 1 sierpnia.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

radca prawny, prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Leks.Med. w Kielcach, specjalista z zakresu prawa medycznego, cywilnego i gospodarczego. Ma doświadczenie zdobyte w pracy na rzecz NFZ. Obecnie prowadzi obsługę prawną dla wielu podmiotów leczniczych. Ma doświadczenie w kontraktowaniu świadczeń NFZ, sporządzaniu umów, prowadzeniu sporów sądowych i postępowań sądowo administracyjnych.
wiper-pixel