Jaki podpis elektroniczny stosować w EDM

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 26 września 2019
Podpis elektroniczny

R ząd pracuje nad rozszerzeniem katalogu e-dokumentacji, obecnie jednak najwięcej wątpliwości budzi nie tyle sam fakt „przejś cia ” z dokumentacji w formie papierowej na EDM, co kwestie związane z podpisywaniem elektronicznej dokumentacji medycznej. Czy każdy podpis elektroniczny będzie odpowiedni?

Informacja o rozpoznaniu choroby, problemu zdrowotnego lub urazu, udzielonych świadczeniach zdrowotnych, informacja dla lekarza kierującego świadczeniobiorcę do poradni specjalistycznej lub leczenia szpitalnego, a także karta informacyjna z leczenia szpitalnego to obecnie 3 medyczne obowiązkowe dokumenty elektroniczne. Niedługo będą tym obowiązkiem objęte również opisy badań diagnostycznych. Wraz ze stopniowym wprowadzaniem elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) i rozszerzaniem jej stosowania na coraz więcej rodzajów dokumentacji, pojawiają się wątpliwości związane z jej tworzeniem. Rodzą się przede wszystkim obawy związane z bezpiecznym i zgodnym z prawem składaniem podpisów i autoryzacją wytworzonych dokumentów.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marta Bogusiak

Autor: Marta Bogusiak

radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Od 2008 r. współpracuje z Kancelarią Fortak & Karasiński, zajmuje się głównie obsługą prawną podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Ma wszechstronną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie prawa medycznego, w tym w zakresie kontraktowania świadczeń i współpracy z NFZ. Jest autorem i współautorem licznych publikacji oraz szkoleń kierowanych do placówek medycznych.
wiper-pixel