Amerykańsko-chińska wojna celna a ceny sprzętu medycznego

Paweł Ossowski

Autor: Paweł Ossowski

Dodano: 26 września 2019
Handel międzynarodowy

W wojnie celnej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami jedną z kluczowych ról odgrywa rynek sprzętu medycznego, który jest przedmiotem walki na podwyżki ceł. To właśnie wyroby medyczne są jedną z najbardziej medialnych kategorii produktów, które dotykają te podwyżki.

Na początku roku prezydent Donald Trump na pierwotnej liście produktów podlegających podwyższeniu taryf (z 10% do 25%) umieścił sprzęt medyczny, którego roczna wartość importu wynosiła ok. 2,8 miliarda dolarów. Ostatecznie opublikowano listę zawierającą produkty medyczne o wartości 836 mln dolarów, a wśród nich znalazły się rezonanse magnetyczne, sprzęt do ultrasonografii czy kamery medyczne.

Pozostało jeszcze 64 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Paweł Ossowski

Autor: Paweł Ossowski

wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający ZARYS International Group, ekspert rynku wyrobów medycznych, specjalizuje się w kwestiach związanych z rozwojem biznesu, polityką eksportową, zarządzaniem OEM, współpracą ze szpitalami i placówkami ochrony zdrowia zarówno państwowymi, jak i prywatnymi; zajmuje się tematem optymalizacji zakupów w jednostkach służby zdrowia, a także rynkiem sprzętu medycznego; logistyką i prawem zamówień publicznych - głównie w sektorze ochrony zdrowia
wiper-pixel