Porady pielęgniarki będą w wykazie świadczeń

Aleksandra Powierża

Autor: Aleksandra Powierża

Dodano: 25 sierpnia 2019
Pielęgniarki

Resort zdrowia pracuje nad zmianami, które mają na celu zwiększenie samodzielności i niezależności pielęgniarki lub położnej przez wykonywanie bez zlecenia lekarskiego niektórych świadczeń i samodzielnego ordynowania niektórych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych oraz wypisywanie recept. Poznaj szczegóły.

Jeszcze nie weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia z 23 maja 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a już pojawił się projekt nowych zmian tego aktu prawnego (obecnie przechodzi konsutacje). Zaproponowane rozwiązania dotyczące porad pielęgniarskich i położnych stanowią realizację postulatów ujętych w porozumieniu z 9 lipca 2018 r. zawartym pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych i Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych a ministrem zdrowia oraz prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, w zakresie wyodrębnienia warunków realizacji porady pielęgniarskiej w wykazie świadczeń gwarantowanych w wybranych zakresach.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Aleksandra Powierża

Autor: Aleksandra Powierża

radca prawny, partner w Kancelarii Adwokacko- Radcowskiej Podsiadły-Gęsikowska, Powierża sp.p. Jest specjalistką prawa cywilnego ze szczególnym uwzględnieniem prawa medycznego. Prowadzi na FB edukujący lekarzy profil „Prawnik lekarza”
wiper-pixel