Co może zawierać regulamin odwiedzin

Bartłomiej Achler

Autor: Bartłomiej Achler

Dodano: 29 lipca 2019
Odwiedziny w szpitalu

Jednym z praw pacjenta jest prawo do kontaktu z innymi osobami. Muszą go przestrzega wszystkie podmioty lecznicze wykonujące działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne. Czy stosowane ograniczenia odwiedzin pacjentów są zgodne z prawem? Na co zwrócić uwagę, wdrażając regulamin odwiedzin?

Przystępując do ustalania zasad odwiedzin pacjentów w placówce wykonującej działalność w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, pamiętaj, że pacjent ma prawo do osobistego, telefonicznego lub korespondencyjnego kontaktu z innymi osobami. Prawo to pozostaje w ścisłym związku z prawem do życia prywatnego i rodzinnego. Opiera się na słusznym założeniu, że hospitalizacja nie może wiązać się z rezygnacji z utrzymywania relacji z innymi ludźmi.

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Bartłomiej Achler

Autor: Bartłomiej Achler

Adwokat, partner w kancelarii Drab-Grotowska, Juszczyńska Achler Radcowie Prawni i Adwokaci sp.p., specjalizuje się w prawie medycznym i prawach pacjenta, doradza przedsiębiorcom prowadzącym działalność leczniczą, autor blogów prawnikwszpitalu.pl oraz prawodlazdrowia.pl, członek Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.
wiper-pixel