Szpitale a pracownicze plany kapitałowe

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Dodano: 1 lipca 2019
Pracownicze Programy Kapitałowe

Szpitale zatrudniające ponad 250 pracowników w pierwszej kolejności przystąpią do programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Nowy system, który kompleksowo podchodzi do oszczędzania na emeryturę, angażuje wszystkie strony związane z rynkiem pracy - pracowników, pracodawców i państwo. Sprawdź, jakie obowiązki się z tym wiążą.

Pracownicze Plany Kapitałowe są nowym programem długoterminowego oszczędzania, który promuje odpowiedzialne podejście do dodatkowego odkładania na przyszłość, a tym samym wspiera budowę systemu emerytalnego w nowej formie. Jest to pierwszy program oszczędnościowy skierowany do ponad 11 miliona obywateli, który ma szanse stać się powszechnym, dzięki wpłatom zarówno po stronie pracodawcy, pracownika jak i budżetu państwa. Pracownicze Plany Kapitałowe dotyczą także pracowników zatrudnionych w szpitalach, które zatrudniają powyżej 250 osób.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Marzena Pytlarz-Pietraszko

Autor: Marzena Pytlarz-Pietraszko

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych „Prawa gospodarczego i handlowego" Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka studiów podyplomowych „Prawa medycznego i bioetyki" organizowanych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kierownik działu prawnego w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita, właściciel PCC Legal.
wiper-pixel