Kogo można zatrudnić w podmiocie leczniczym

Anna Przygocka

Autor: Anna Przygocka

Dodano: 1 lipca 2019
Zatrudnianie w placówce medycznej

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zmiany na rynku pracy dotknęły również sektor zawodów medycznych. Efektem tego są planowane zmiany w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami. Sprawdź, co się zmieni.

W podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą zatrudnia się pracowników z kwalifikacjami odpowiednimi do zajmowanego stanowiska (art. 50 ust. 4 ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej). Dalsza treść ustawy o działalności leczniczej upoważniła ministra zdrowia do określenia, w drodze rozporządzenia, kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w tych podmiotach. Przy czym minister, określając te kwalifikacje, powinien kierować się bezpieczeństwem pacjentów i potrzebą zapewnienia efektywności zatrudnienia.

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Anna Przygocka

Autor: Anna Przygocka

radca prawny (kancelaria-przygocka.pl), specjalizuje się m.in. w obsłudze prawnej podmiotów wykonujących działalność leczniczą, prowadzi blog prawa medycznego iusmedica.pl
wiper-pixel