Kształcenie lekarzy – będzie ważna reforma

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

Dodano: 20 maja 2019
Lekarze

Szykują się rewolucyjne zmiany w kształceniu lekarzy i lekarzy dentystów. Zmiany te byłyby jedną z większych reform kształcenia podyplomowego lekarzy i prawa pracy po 1989 roku, której zakres i kierunek wypracuje bezpośrednio środowisko medyków. Poznaj szczegóły.

Wprowadzenie podziału stażu podyplomowego na moduł stały i 12-tygodniowy moduł personalizowany, ogólnopolski nabór na specjalizacje na postawie listy rankingowej, redukcja liczby specjalizacji, które można odbywać po stażu podyplomowym i likwidacja kilku specjalizacji, które staną się umiejętnościami, uregulowanie kwestii wynagrodzeń dla wszystkich grup lekarzy, maksymalne ograniczenie biurokracji, przebudowa modelu egzaminów lekarskich, wynagrodzenia dla kierowników specjalizacji, istotne zmiany w prawie pracy i dyżurach medycznych, a także wprowadzenie Państwowego Egzaminu Modułowego (PEM), po którym lekarz będzie mógł na siebie kontraktować świadczenia – takie zmiany przewidują projekty nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty i rozporządzeń do niej.

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

radca prawny, prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Leks.Med. w Kielcach, specjalista z zakresu prawa medycznego, cywilnego i gospodarczego. Ma doświadczenie zdobyte w pracy na rzecz NFZ. Obecnie prowadzi obsługę prawną dla wielu podmiotów leczniczych. Ma doświadczenie w kontraktowaniu świadczeń NFZ, sporządzaniu umów, prowadzeniu sporów sądowych i postępowań sądowo administracyjnych.
wiper-pixel