Pielęgniarki – jak je zatrzymać w kraju

Sławomir Jagieła

Autor: Sławomir Jagieła

Dodano: 24 kwietnia 2019
Pielęgniarka

Rola pielęgniarek wciąż nie jest wystarczająco doceniana i problem stanowi finansowanie ich pracy adekwatnie do zakresu wykonywanych czynności. Co powinno się zmienić?

W efekcie niskich pensji, nadmiaru obowiązków i złej organizacji pracy, liczba pielęgniarek w Polsce, zamiast rosnąć – systematycznie maleje. Wskaźnik polskich pielęgniarek na 1000 mieszkańców jest dramatycznie niski. Szacuje się, że w najbliższych latach będzie spadał.

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Sławomir Jagieła

Autor: Sławomir Jagieła

prorektor ds. interesariuszy zewnętrznych Collegium Humanum Szkoła Główna Menedżerska, dyrektor Instytutu Zdrowia i Spraw Społecznych, menedżer i ekspert branży ochrony zdrowia. Otrzymał nagrodę dla Menedżera Roku w ochronie zdrowia. Odznaczony przez ministra zdrowia za racjonalizm – nagroda „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego: Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Zarządzania, Olympus Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Wykładowca akademicki, szkoleniowiec, prelegent, autor licznych opracowań z zakresu ochrony zdrowia. Ma rozległe doświadczenie w dziedzinie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, które zdobywał, między innymi w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, Banku Gospodarstwa Krajowego, Medicover, Centrum Medycznym Damiana. Uczestnik wielu kluczowych debat i wydarzeń specjalnych związanych z sektorem ochrony zdrowia.
wiper-pixel