Czy IOD powinien mieć ubezpieczenie

Arkadiusz Trela

Autor: Arkadiusz Trela

Dodano: 24 kwietnia 2019
Ubezpieczenie IOD

Polisa OC zapewni spokój związany z niepewnością egzekwowania zadań wynikających z przepisów RODO. Podejmując jednak decyzję o jej zakupie, przeanalizuj dokładnie warunki ubezpieczenia pod kątem zakresu ubezpieczenia. Sprawdź, co wziąć pod uwagę.

Od 25 maja 2018 r. w Unii Europejskiej zaczęło funkcjonować ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). Rozporządzenie to w art. 37 wprowadziło obowiązek wyznaczenia Inspektora Ochrony Danych, czyli osoby, która winna wspierać Administratora Danych Osobowych w zakresie utrzymania zgodności z przepisami o ochronie danych.

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Arkadiusz Trela

Autor: Arkadiusz Trela

pełnomocnik, doradca zarządów, kierownik projektów wdrożeniowych oraz trener systemów zarządzania wg norm ISO w ochronie zdrowia. Wykładowca na studiach MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia menedżerskie Executive MBA, podyplomowe studia – Menedżer Jakości oraz certyfikowane przez International Register of Certificated Auditors zaawansowane kursy audytora / audytora wiodącego systemów ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001.
wiper-pixel