Co się zmieni w wykazie badań w POZ

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

Dodano: 24 kwietnia 2019
Badania i diagnostyka

Zapewnienie dostępu do większej liczby badań w podstawowej opiece zdrowotnej umożliwi wdrożenie leczenia niektórych chorób już w ramach POZ. To z kolei ograniczy koszty opieki specjalistycznej i pozwoli na adekwatną alokację środków publicznych przeznaczanych na opiekę medyczną. Dowiedz się, jakie zmiany są planowane w tym obszarze.

Trwają prace nad projektem rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Zakres proponowanych zmian wiąże się m.in. z doprecyzowaniem wieku, w jakim powinny być wykonywane poszczególne elementy bilansu, co jest związane z reformą systemu edukacji, zmianą w zakresie badań diagnostycznych wykonywanych w ramach POZ, czy dookreśleniem stosowania zaleceń towarzystw naukowych z poszczególnych dziedzin medycyny.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Eliza Kwapińska

Autor: Eliza Kwapińska

radca prawny, prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Leks.Med. w Kielcach, specjalista z zakresu prawa medycznego, cywilnego i gospodarczego. Ma doświadczenie zdobyte w pracy na rzecz NFZ. Obecnie prowadzi obsługę prawną dla wielu podmiotów leczniczych. Ma doświadczenie w kontraktowaniu świadczeń NFZ, sporządzaniu umów, prowadzeniu sporów sądowych i postępowań sądowo administracyjnych.
wiper-pixel