Jacek Białobłocki: Najważniejszy jest szacunek do pracowników

Magdalena Pokrzycka-Walczak

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 25 marca 2019
Jacek Bialoblocki

Szpital jest specyficzną organizacją, która z jednej strony musi sprostać zasadom rynkowym, ale z drugiej charakteryzuje się specyfiką kontraktów z NFZ, ale także złożonymi relacjami między pracownikami. Sprawdź, jak z sukcesem zarządzać taką organizacją - r ozmowa z dr JACKIEM WITOLDEM BIAŁOBŁOCKIM, dyrektorem SP ZOZ w Mławie .

Czy fakt bycia czynnym lekarzem, w Pana przypadku, pomaga w zarządzaniu placówką medyczną? W wielu placówkach rozdziela się funkcje menedżera od lekarza - czy to dobry pomysł?

Fakt bycia czynnym lekarzem na pewno nie przeszkadza w byciu menadżerem. W swojej karierze zawodowej poznałem wiele stanowisk w podejściu do tego tematu – także takie, które całkowicie wykluczało możliwość objęcia funkcji dyrektora przez lekarza, dając taką szansę prawnikowi lub ekonomiście. Szpital jest specyficzną organizacją, która oczywiście musi sprostać zasadom rynkowym, jednak charakteryzuje się także specyfiką kontraktów z NFZ, w tym ograniczonymi środkami, świadczeniem specjalistycznych usług, ale także złożonymi relacjami między pracownikami, w częstych sytuacjach, związanych z niedoborem kadr i finansów.

Pozostało jeszcze 87 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Magdalena Pokrzycka-Walczak

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

dziennikarka specjalizująca się w tematyce ochrony zdrowia i funduszy unijnych
wiper-pixel