Jak właściwie stosować znak certyfikacji ISO

Arkadiusz Trela

Autor: Arkadiusz Trela

Dodano: 4 września 2018

Uzyskanie certyfikatu to ważne wydarzenie w życiu placówki medycznej. To powód do dumy, który powinno się zaprezentować na zewnątrz. Jak zatem korzystać ze znaku certyfikacji?

Systemy zarządzania funkcjonujące według norm ISO 9001, ISO 14001 czy ISO 27001 od kilku lat na trwałe zakorzeniły się w ochronie zdrowia. Projakościowa polityka Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia, wspierana możliwością uzyskania dodatkowych punktów za posiadanie certyfikatu ISO, znalazła swoje mocne odzwierciedlenie w liczbie przyznawanych certyfikatów. Ów certyfikat wydawany przez akredytowaną jednostkę certyfikacyjną stanowi zobowiązanie do ciągłego doskonalenia i niezależne potwierdzenie, że organizacja spełnia wymagania danej normy. Ponadto jest wyznacznikiem poziomu jakości i elementem budowania wizerunku w oczach stron zainteresowanych.

Pozostało jeszcze 90 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Arkadiusz Trela

Autor: Arkadiusz Trela

pełnomocnik, doradca zarządów, kierownik projektów wdrożeniowych oraz trener systemów zarządzania wg norm ISO w ochronie zdrowia. Wykładowca na studiach MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia menedżerskie Executive MBA, podyplomowe studia – Menedżer Jakości oraz certyfikowane przez International Register of Certificated Auditors zaawansowane kursy audytora / audytora wiodącego systemów ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001.
wiper-pixel