Zachodniopomorskie rozwija e-usługi medyczne

Bogdan Kowalski

Autor: Bogdan Kowalski

Dodano: 25 lipca 2018

W Zachodniopomorskiem w ciągu trzech lat powstanie regionalny system usług elektronicznych w zakresie ochrony zdrowia. Ma on nie tylko ułatwiać pacjentom rejestrację do lekarzy, ale pozwoli gromadzić i udostępniać elektroniczną dokumentację medyczną. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści przyniesie.

W projekcie „Zachodniopomorskie e-Zdrowie” weźmie udział trzynaście placówek medycznych podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Jego realizacja będzie kosztowała niemal 40 mln zł. 85% kosztów pokryją fundusze unijne. Pozostałą część sfinansuje budżet państwa, województwa i partnerzy. – Przekonaliśmy placówki do akcesu w projekcie. Oczywiście na początku jednostki te chciały się wiele dowiedzieć, my informowaliśmy je, wymienialiśmy opinie. Z biegiem czasu coraz lepiej rozumieliśmy się i mogliśmy zawrzeć porozumienie - mówi Wojciech Kręt, kierownik biura projektu „Zachodniopomorskie e-Zdrowie” w Wydziale Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Pozostało jeszcze 89 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Bogdan Kowalski

Autor: Bogdan Kowalski

dziennikarz, ekspert, specjalizuje się w prawie transportowym i drogowym oraz w ochronie zdrowia i nowych technologiach w IT i w medycynie
wiper-pixel