Kiedy i o ile wzrosną wynagrodzenia lekarzy

Joanna Suchanowska

Autor: Joanna Suchanowska

Dodano: 25 lipca 2018

Jeszcze w tym roku powinny wzrosnąć pensje lekarzy i lekarzy rezydentów. Nowelizowane ustawy przewidują również rozszerzenie zakresu ustawy o pracowników działalności podstawowej i wprowadzenie zmiany w grupach zawodowych pielęgniarek i położnych. Sprawdź, jak te zmiany wpłyną na Twoją placówkę.

Trwają prace nad projektami ustaw o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Pierwszą z tych ustaw Senat przyjął bez poprawek. Natomiast w przypadku drugiej zakończono konsultacje publiczne. Zgodnie z projektem ustaw o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wzrosnąć mają pensje lekarzy i lekarzy rezydentów. Drugi z projektów rozszerza zakres podmiotowy ustawy o pracowników działalności podstawowej, wprowadza zmiany w grupach zawodowych pielęgniarek i położnych oraz kilka zmian o charakterze porządkowym.

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Joanna Suchanowska

Autor: Joanna Suchanowska

adwokat, specjalizuje się m.in. w zagadnieniach czasu pracy oraz wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń ze stosunku pracy, szkoleniowiec z dużym doświadczeniem prowadzący zarówno szkolenia otwarte jak i zamknięte, autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy.
wiper-pixel