Jak przygotować ocenę ryzyka zawodowego

Sebastian Kryczka

Autor: Sebastian Kryczka

Dodano: 25 lipca 2018

Pracownicy placówek medycznych wykonują swoje zawody w specyficznych warunkach. Cechą charakterystyczną tego środowiska pracy jest duża liczba zagrożeń, których znajomość jest konieczna w kontekście bezpiecznej pracy. Sprawdź, jak oceniać to ryzyko.

Placówka medyczna, zatrudniając przynajmniej jednego pracownika na podstawie stosunku pracy – przykładowo umowy o pracę, staje się pracodawcą – ze wszystkimi tego konsekwencjami wynikającymi z prawa pracy, zwłaszcza z przepisów technicznego bezpieczeństwa pracy. To na placówce medycznej jako pracodawcy ciąży podstawowy obowiązek, jakim jest zapewnienie osobom zatrudnionym – nie tylko na podstawie umów o pracę, warunków pracy optymalnych pod względem bezpieczeństwa. Rolą placówki jest więc zapewnienie ochrony zdrowia i życia – nie tylko osób korzystających z jej usług ale i pracobiorcom, przez stworzenie bezpiecznego środowiska pracy, przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.

Pozostało jeszcze 89 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Sebastian Kryczka

Autor: Sebastian Kryczka

prawnik, absolwent Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii (Zakład Prawa Pracy) Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2002 roku zajmuje się problematyką prawa pracy i zagadnieniami związanymi z działalnością kontrolno-nadzorczą sprawowaną przez Państwową Inspekcję Pracy. Współpracował m.in. z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Dolnośląską Komisją Ochrony Pracy. Jest m.in. współautorem komentarza do Kodeksu pracy, autorem komentarza do ustawy o PIP i komentarzy do kilkunastu rozporządzeń wykonawczych do Kodeksu pracy.
wiper-pixel