Która aparatura podlega dozorowi technicznemu

Sebastian Kryczka

Autor: Sebastian Kryczka

Dodano: 26 maja 2018
  Która aparatura podlega dozorowi technicznemu

Część z urządzeń w placówkach medycznych to urządzenia techniczne, które podlegają przepisom o dozorze technicznym. Ma to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo, ponieważ eksploatacja urządzeń technicznych może stwarzać realne zagrożenie dla personelu i osób korzystających z usług placówki. Jakie obowiązki się z tym wiążą?

W placówkach medycznych można spotkać się z wieloma urządzeniami – zarówno takimi, które są stosowane w obiektach budowlanych, jak i urządzeniami specjalistycznymi dostosowanymi do potrzeb prowadzonej działalności leczniczej. Mimo, że każde z tych urządzeń – komputer czy oświetlenie - wykonane jest z wykorzystaniem niezbędnego poziomu techniki, nie każde będzie urządzeniem technicznym, którego eksploatacja wiąże się ze szczególnymi obostrzeniami.

Pozostało jeszcze 93 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Sebastian Kryczka

Autor: Sebastian Kryczka

prawnik, absolwent Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii (Zakład Prawa Pracy) Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2002 roku zajmuje się problematyką prawa pracy i zagadnieniami związanymi z działalnością kontrolno-nadzorczą sprawowaną przez Państwową Inspekcję Pracy. Współpracował m.in. z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Dolnośląską Komisją Ochrony Pracy. Jest m.in. współautorem komentarza do Kodeksu pracy, autorem komentarza do ustawy o PIP i komentarzy do kilkunastu rozporządzeń wykonawczych do Kodeksu pracy.
wiper-pixel