Sprawy o błędy medyczne – jak długo trwają

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 8 maja 2018
błędy medyczne

Skutki błędów w sztuce lekarskiej, zwłaszcza takich, które prowadzą do zgonu pacjenta, stanowią niemal zawsze poważne obciążenie bliskich poszkodowanego lub zmarłego w wyniku nieprawidłowych działań medycznych. Sprawdź, jakie możliwości szybkiego dochodzenia roszczeń odszkodowawczych od winnych zaniedbań mają bliscy poszkodowanego.

W przypadku postępowań sądowych i dyscyplinarnych z reguły nie są określone terminy, w jakich dany sąd ma przeprowadzić postępowanie. Wynika to z zasady niezawisłości sędziów, którzy mają w należyty sposób i zgodny z prawem rozstrzygnąć spór. Nie oznacza to jednak całkowitej swobody w zakresie wyznaczania terminów. Przedłużające się postępowanie wpływa bowiem na pogorszenie się sytuacji poszkodowanego albo bliskich dochodzących swoich roszczeń. Przedłużające się postępowanie stanowi bowiem ograniczenie prawa do sądu i dochodzenia swoich praw.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca.
wiper-pixel