Kiedy można przeprowadzić „konkurs jednej oferty”

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

Dodano: 10 stycznia 2018

Do konkursu ofert NFZ staje kilku oferentów, ale tylko jeden złożył poprawną ofertę. Czy w takiej sytuacji NFZ musi unieważnić „konkurs jednej oferty”?

Konkurs ofert na wykonywanie świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ może dojść do skutku tylko wówczas, gdy stanie do niego co najmniej dwóch oferentów, których oferty mogą być przedmiotem procedowania i nie będą odrzucone. W przeciwnym razie, jeżeli tylko jeden podmiot medyczny przedstawi ofertę spełniającą warunki Funduszu, konkurs podlega unieważnieniu. Tak stanowi art. 150 ust. 1 pkt 2 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Michał Culepa

Autor: Michał Culepa

prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, współpracownik merytoryczny największych wydawnictw prawniczych. Doświadczony trener i wykładowca.
wiper-pixel