Jakiego podpisu możesz używać w e-dokumentacji medycznej

Wojciech Haniszewski

Autor: Wojciech Haniszewski

Dodano: 7 marca 2018
  Jakiego podpisu możesz używać w e-dokumentacji medycznej

Podpisywanie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej już od kilku lat nie podlega szczególnym obostrzeniom. Inaczej jednak będzie z elektroniczną dokumentacją medyczną, której częściowe wdrożenie ma nastąpić 1 stycznia 2019 r. Jaki podpis jest zatem dopuszczalny?

Definicja ustawowa elektronicznej dokumentacji medycznej, którą reguluje ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia przewiduje, że są to dokumenty wytworzone w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Dokumentacja ta obecnie nie występuje, gdyż ma być prowadzona w formatach zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej ministra zdrowia - a tych wciąż nie ma. Pojawi się dopiero 1 stycznia 2019 r. i to tylko częściowo, bo obejmie tylko niektóre dokumenty.

Pozostało jeszcze 57 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Wojciech Haniszewski

Autor: Wojciech Haniszewski

adwokat, dyrektor zarządzający Kancelarii Prawnej LexFirma.pl w Krakowie. Wieloletni trener popularnych szkoleń z zakresu prawa gospodarczego i finansów, realizowanych w ramach projektów na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Finansów, Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz innych ministerstw i urzędów centralnych.
wiper-pixel