Czy zatrudnić prawnika podczas kontraktowania

Gabriela  Jędrys

Autor: Gabriela Jędrys

Dodano: 7 marca 2018

Skomplikowana procedura zawierania umów z NFZ powoduje, że wiele podmiotów szuka zaufanego prawnika, który wesprze je w kontaktach z płatnikiem. Na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego wsparcia prawnego?

Działalność podmiotów leczniczych, praktyk zawodowych lekarzy, pielęgniarek, położnych i działalność fizjoterapeutów oraz innych osób realizujących świadczenia zdrowotne jest tzw. regulowaną działalnością gospodarczą. Oznacza to, że do jej prowadzenia konieczne jest spełnienie i utrzymywanie bardzo wielu skomplikowanych wymogów, procedur itp. Jeżeli działalność medyczna bazuje na umowach z Narodowym Funduszem Zdrowia, liczba obowiązków znacznie wzrasta, a skomplikowana procedura ich zawierania powoduje, że udaje się to mniej więcej połowie podmiotów, które biorą udział w postępowaniach o zawarcie umowy. Zarówno w czasie postępowań konkursowych, jak i po ich zakończeniu, uczestniczącym w nich oferentom, przysługują rozmaite środki odwoławcze, przewidziane przepisami.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Gabriela  Jędrys

Autor: Gabriela Jędrys

radca prawny, prowadzi bloga „Kontraktowanie, umowy i kontrola NFZ. Blog dla świadczeniodawców i nie tylko” na stronie www.umowynfz.pl. Można tam znaleźć więcej informacji, artykuły i ofertę dla placówek medycznych.
wiper-pixel