Nowe kwalifikacje lekarzy POZ – co się zmienia

Damian Konieczny

Autor: Damian Konieczny

Dodano: 12 lutego 2018

Ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej jest pierwszą próbą kompleksowej regulacji zagadnień związanych z udzielaniem tego rodzaju świadczeń i dotyczy również personelu medycznego. Sprawdź, co się zmienia w zakresie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do udzielania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej i do tworzenia listy aktywnej oraz wystawiania recept w programie 75+.

Już w 2007 roku ustawodawca podjął próbę ograniczenia kręgu lekarzy uprawnionych do udzielania świadczeń POZ. W wyniku wejścia w życie ustawy z 24 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, znacząco ograniczono możliwość udzielania świadczeń POZ przez osoby, które nie mają lub nie odbywają specjalizacji w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Damian Konieczny

Autor: Damian Konieczny

Adwokat, wspólnik w Kosiorek Konieczny Kancelaria Prawna s.c. z siedzibą w Sopocie, doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, współpracownik Biura Prawnego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, trener z zakresu prawa medycznego, autor licznych publikacji z zakresu ochrony zdrowia, specjalizuje się w prawie medycznym i farmaceutycznym, karnym oraz cywilnym
wiper-pixel