Co zrobić z przeterminowanymi wyrobami medycznymi

Tomasz Popielski

Autor: Tomasz Popielski

Dodano: 10 stycznia 2018

W przypadku przeterminowanych produktów najważniejsza jest znajomość zasad postępowania z odpadami medycznym. Pamiętaj, aby nie stosować tych specyfików. Następnie usuń je zgodnie z obowiązującymi przepisami. Sprawdź, jak właściwe postępować, aby zapobiec ewentualnym problemom.

W gabinecie lekarskim oferującym np. zabiegi medycyny estetycznej jako materiały zużywalne wykorzystuje się przede wszystkim trzy rodzaje produktów. Są to produkty lecznicze (np. toksyna botulinowa), wyroby medyczne (np. kwas hialuronowy) czy też różnego rodzaju kosmetyki. Każdy z tych produktów ma swój termin ważności, co oznacza, że może się przeterminować. Poszczególne ustawy odnoszące się do tych produktów zwracają uwagę na zasady związane z tym tematem. Jako, że są to różne ustawy, kwestie dotyczące leków różnią się od tych dotyczących wyrobów medycznych. Szczęśliwie różnice te nie są na duże, więc lekarz nie musi traktować ich odmiennie.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Tomasz Popielski

Autor: Tomasz Popielski

prawnik, absolwent studiów podyplomowych Prawo Medyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, menedżer w ochronie zdrowia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, specjalista w obszarze odszkodowań, szkód powstałych na zdrowiu, a także podczas leczenia
wiper-pixel