Czy zdalne konsultacje medyczne to przyszłość

Bogdan Kowalski

Autor: Bogdan Kowalski

Dodano: 22 listopada 2017

Konsultacje telemedyczne w wielu przypadkach mogą zastąpić pacjentowi wizytę w u lekarza i przynieść korzyści obu stronom – oszczędność czasu, pieniędzy, uniknięcie dyskomfortu docierania na miejsce i oczekiwania. Sprawdź, jak działa jedno z takich rozwiązań - platforma Telemedi.co.

Placówki medyczne i firmy ubezpieczeniowe już poszerzają swoją ofertę o zdalne konsultacje. Stają się one odpowiedzią na niedomagania sytemu ochrony zdrowia – niedobory kadr, kolejki, odwlekające się świadczenia. Telemedi.co pozwala pacjentom zdalnie kontaktować się z personelem medycznym – lekarzem, położną, dietetykiem czy psychologiem. Umożliwia przeprowadzanie konsultacji medycznych, udzielanie porad, załatwienie takich spraw, jak choćby wystawienie recepty czy uzyskanie dokumentacji medycznej. Pacjenci tej elektronicznej przychodni mogą porozmawiać z personelem przez telefon. Mogą też kontaktować się przez stronę WWW z komputera lub przez aplikację mobilną. Mają tu do wyboru najwygodniejszy dla nich sposób komunikowania się: telekonsultację, internetowy czat lub wideo-czat, kontakt mailowy.

Pozostało jeszcze 90 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Bogdan Kowalski

Autor: Bogdan Kowalski

dziennikarz, ekspert, specjalizuje się w prawie transportowym i drogowym oraz w ochronie zdrowia i nowych technologiach w IT i w medycynie
wiper-pixel