Czy elektroradiolog może wykonywać nadgodziny

Aneta Naworska

Autor: Aneta Naworska

Dodano: 22 listopada 2017

Elektroradiolodzy do 2014 roku korzystali z krótszego czasu pracy. Narażenie na promieniowanie jonizujące uległo jednak znacznemu zmniejszeniu i zniesiono ten przywilej. Sprawdź, czy ta grupa zawodowa może wykonywać nadgodziny.

W lipcu 2014 r. istotnie zmieniły się przepisy dotyczące czasu pracy elektroradiologów. Dotychczas korzystali oni z krótszego czasu pracy, który wynosił maksymalnie 5 godzin na dobę i przeciętnie 25 godzin tygodniowo w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Art. 214 ustawy o działalności leczniczej z 15 kwietnia 2011 r. zniósł skrócony wymiar czasu pracy m.in. osób zatrudnionych na stanowiskach, przy których stosuje się w celach diagnostycznych lub leczniczych źródła promieniowania jonizującego. Ich czas pracy zyskał wymiar podstawowy dla pracownika zatrudnionego w podmiotach leczniczyc. Zgodnie z art. 93 ustawy o działalność leczniczej wynosi on 7 godzin 35 minut na dobę i przeciętnie 37 godzin 55 minut na tydzień w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Okres ten nie może przekroczyć 3 miesięcy.

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Treść artykułu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub aktywuj testowy dostęp.

Aneta Naworska

Autor: Aneta Naworska

adwokat, specjalista z zakresu prawa medycznego oraz prawa gospodarczego. Specjalizuje się w zagadnieniach pomocy prawnej dla podmiotów leczniczych. Obsługuje dwa specjalistyczne szpitale, klinikę stomatologiczną oraz rehabilitacyjną. Jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa medycznego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła Podyplomowe Studia Prawa Podatkowego na UMK oraz Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Służby Zdrowia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.
wiper-pixel